Akcija!

Angleščina: cela 3. stopnja

Original price was: 144,00 €.Current price is: 72,00 €.

Opis

Stopnja 3 zajema 12 poglavij tretje stopnje angleščine:

Angleščina 3a: How do we really spend our time
Kako ljudje preživljamo prosti čas? Kako ljudje porabljamo čas v službi? Ali kuhate ali naročite hrano na dom? Kakšnih načrtov se veselite? Ta uvodna enota vas popelje skozi nekaj uporabnega, vsakdanjega besedišča, da vas ogreje in spodbudi razmišljanje v angleščini. Imeli boste tudi priložnost pregledati sedanjike in se spomniti, zakaj ne bi smeli reči “I’m thinking this wasn’t a good idea”. Ne pozabite: trdna podlaga je temelj učenja angleščine na nadaljevalnem nivoju.

Angleščina 3b: A wedding I’ll never forget
Se znate pogovarjati o porokah in posebnih dogodkih? Ali je “reserve a venue” pravilno v angleščini? Ali lahko uporabite frazo “a whirl of activity” v stavku? V tej enoti se boste naučili besedišče za pogovor o porokah, po tem pa boste ponovili pretekle čase in kako lahko uporabljate to dvoje skupaj za pogovor o preteklih dogodkih. Je pravilno “Had you been to Spain” ali “did you go to Spain before the wedding”? Dokončajte to poglavje, da se naučite več o tem.

Angleščina 3c: Leading a successful life
Kaj vam pomeni uspeh? Ali menite, da je denar edini pokazatelj uspešnega življenja? Po zaključku te enote boste lahko samozavestno razpravljali o tej temi. Ali lahko sami pravilno uporabite “ambition” in “ambitious”? Ali je pravilno “to be jealous of” ali “jealous on someone”? Po učenju novega besedišča se boste naučili na več načinov govoriti o prihodnosti. Je pravilno “will you go to the meeting” ali “are you going to the meeting”? Ali celo “are you going to go to the meeting”? Prihodnost ni vklesana v kamen, je pa zagotovo včasih točno določeno, kako smemo govoriti o prihodnosti. Naredite to poglavje, da se naučite več o tem.

Angleščina 3d: How has your life changed
V tem poglavju se boste osredotočili na to, kako so se stvari spremenile, že če začnemo s sanjami iz otroštva in nadaljujemo svojo pot v sedanjost. Kaj pomeni “getting on”? Ali je pravilno “tired of” ali “tired on your job”? Izvedite več o sedanjiku present perfect z Emmo, Kate, Lauro in Petrom, štirimi prijatelji, ki se ponovno snidejo leta po končani univerzi. Kdo se je lotil novega hobija? Kaj namerava Peter? Ali je pravilno “work on”, “work in”, “work as” ali “work for”? Naredite to poglavje, da se naučite več o tem.

Angleščina 3e: I’ve been writing emails all day!
Naučite se podrobneje govoriti o delu, karierni lestvici in konkretnih delovnih nalogah. Kako pomembno se vam zdi interno usposabljanje? Ali je pravilno “get a salary rise” ali “a pay rise”? Kakšna je razlika med “to be in charge of” in “in charge for your own department at work”? Ali lahko v stavku uporabite besedo “resignation”? Po učenju novega besedišča, povezanega z delom, se ta enota osredotoči na dolgotrajna nedavna dejanja in njihove posledice (sicer znano kot present perfect continuous tense). Zakaj je Simon razočaran? Ker se ves dan ukvarja s težavnimi strankami. Kaj pa vi – kaj ste počeli ves dan?

Angleščina 3f: Childhood friends
Po zaključku tega poglavja boste lahko veliko bolj poglobljeno in podrobno govorili o ljudeh okoli sebe – od videza do osebnostnih lastnosti. Kdo od vaših prijateljev je sod smeha? Je Linda “middle-aged” ali “in her middle ages”? Ko se boste naučili opisovati ljudi, jih boste začeli primerjati s primerjalnimi in presežnimi pridevniki. Je Frank bolj odkrit od tebe? Je Jack “funner” ali “more fun” od Daniela? Kdo je najbolj zadržana oseba, ki jo poznate? Je pravilno “cleverer” ali “more clever”? Naučili se boste tudi govoriti o velikih in majhnih razlikah med stvarmi in ljudmi z besedami, kot so “considerably”, “slightly” in “marginally”. Kaj še čakate?

Angleščina 3g: Should I see the doctor?
Se znate pogovarjati o zdravju? Kaj odgovorite nekomu, ki reče: “I’m not feeling very good”? Ali lahko opišete simptome pogostih zdravstvenih težav? Ko boste prebrali o družini Collins, se boste naučili uporabljati frazne glagole “phrasal verbs” povezane z zdravjem in poškodbami, kot so “come down with”, “fight off” in “put your back out”. Poleg tega, da se boste naučili pravilno uporabljati besede “ache”, “pain” in “hurt”, ko se z zdravnikom pogovarjate o zdravstvenih težavah, pa se boste naučili tudi svetovati. Martha ima gripo! Kaj naj stori? Ali poznate razliko med “don’t have to” in “mustn’t”? Kaj pa nasveti v preteklosti? “You know, you really shouldn’t have forgotten your tissues”.

Angleščina 3h: He can’t have been an upstanding citizen, then!
Kdo je pošten državljan? Kaj je delo policista? Ali kdaj prekršite pravila? V tem poglavju se boste naučili vsega o besedišču zakona in kazni, tako v uradni kot v vsakdanji angleščini. Izvedeli boste veliko novih kolokacij, sinonimov in drugih uporabnih fraz. Brali boste o detektivu, ki poskuša rešiti umor! Ali je možno, da je bila žrtev zastrupljena in napadena? To vodi do slovničnega dela enote, ki se nanaša na modalne glagole – posebej za možnost in sklepanje –, tako kot pravi detektiv!

Angleščina 3i: What’s on TV tonight?
Večina ljudi precej gleda televizijo, a se znate pogovarjati o televiziji? To poglavje vas popelje skozi uporabno televizijsko besedišče: vse od vklopa do opisa vaših najljubših (ali celo najbolj osovraženih) televizijskih oddaj. Resničnostni šovi so trenutno zelo popularni, sploh tisti o preživetju! Bi lahko zmagali v nevarnih izzivih v divjini in bi lahko prelisičili svojo konkurenco? Po zaključku te enote se boste lahko pogovarjali o vseh svojih sposobnostih – preteklih, sedanjih in prihodnjih – in končno ne boste imeli več težav z “could” in “manage to”.

Angleščina 3j: What will it take to save the planet?
Kako pogosto razmišljate o okolju? Ali menite, da bi si morali vsi prizadevati za recikliranje svojih odpadkov? V tem poglavju se boste naučili govoriti o okolju, onesnaževanju in drugih globalnih vprašanjih skupaj z novimi negativnimi pridevniki, kot sta “irreparable” in “unrelated”. Video o globalnem segrevanju vas bo spodbudil k razmišljanju o posledicah in pogojih, kar je krasno izhodišče za vaje pogojnih stavkov. To poglavje pregleda prvi pogojnik in ga primerja z “zero conditional” stavki. Bomo rešili okolje, če nehamo kupovati toliko oblačil? Da ugotovite, boste morali zaključiti to poglavje.

Angleščina 3k: If I weren’t stuck in the office…
Koliko časa porabite za pogovor o svojih potovalnih načrtih ali preteklih počitnicah, na katerih ste bili? Zaradi besedišča v tej enoti bo sanjarjenje o potovanju še prijetnejše. Ko boste spoznali razliko med besedami “journey”, “trip” in “travel”, se boste naučili novih besed in besednih zvez, povezanih z leti in letenjem. Ali veste, kaj je nasprotje od besedne zveze “return journey”? Kdo vam reče, da se pripnete z varnostnim pasom? Ko boste odgovorili na ta vprašanja, boste izvedeli vse o počitniški nastanitvi in ogledih znamenitosti. Oh, kako lepo bi bilo potovati med službenim časom! S tem v mislih bomo naše željno razmišljanje nadaljevali z drugim pogojnikom (“If you were in China at the moment, what would you visit?”), nato pa ga boste primerjali s prvim pogojnikom.

Angleščina 3L: We used to sort things out together
S kom se običajno pogovorite, ko imate težave? Kako hitro običajno pridete do rešitev? V tem poglavju boste obravnavali besedišče za razpravo o težavah in iskanje rešitev s poudarkom na frazne glagole “phrasal verbs”, ki so zelo pogosti v vsakdanji angleščini. Slovnični del te enote se nato osredotoči na pogovor o navadah – preteklih navadah – in razliki med “used to” in “would”. Če je pravilno “I would cycle around the city every week”, zakaj potem ne morete reči “I would own a pet parrot when I was a child?” Ob koncu poglavja boste vedeli zakaj.

Dodatne informacije

Jezik

Angleščina

Modul

Modul 9, Modul 10, Modul 11, Modul 12

Stopnja

3. stopnja

Mnenja

Zaenkrat še ni mnenj.

Bodi prvi ocenjevalec “Angleščina: cela 3. stopnja”

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Morda vam bo prav tako všeč…

Scroll to Top